Seat Leon Linea R: další z řady ostrých variant

Vypadá to, že se ve Španělsku opravdu nenudí. Už jsme tu měli ostré verze Cupra, FR, Cupra R, FR500, FR1. Myslíte, že by to už mohlo stačit? Možná jo, ale Seat si to očividně nemyslí. Na scénu přichází další upravený Leon a tentokrát bude mít název Linea R. Kromě lehce pozměněné vizáže dostane také tři vyladěné motory.

Vydáno: 13.11.2008

Na své si tak přijdou nejen zastánci přeplňovaných zážehových motorů s přímým vstřikem. V nabídce je slabší 1.8 TSI s výkonem 160 koní a silnější 2.0 TSI, který vyprodukuje rovné dvě sta koňských sil. Pro “ty druhé“ je připraven turbodiesel 2.0 TDI o výkonu 170 koní.

Na rozdíl od řady FR má Linea R agresivnější nárazníky. Ten přední dostal ještě větší otvory pro přívod vzduchu. Jiné jsou také koncovky výfuku a 18“ kola s pěti zdvojenými paprsky. Novinka obouvá pneumatiky o rozměrech 225/40 R18.

V interiéru najdeme nový kožený volant a řadící páku. Aby řidič náhodou nezapomněl, dostala páka logo „SEAT Sport“. Do velmi povedeného Leonu si můžete dát prakticky cokoli z běžné výbavy od stabilizačních systémů, přes airbagy až po kontrolu tlaku v pneumatikách.  

Text: Redakce
Foto: SEAT

Galerie