Seat León a Altea: nový vzhled, motory a sériové XDS

Seat León a Altea pro rok 2009 dostaly nejen nový vzhled, ale i nabídku motorů a systém XDS už v základní výbavě. Plnou modernizací prošla právě paleta motorů, jež nyní zahrnuje vznětové jednotky s přímým vstřikováním common rail. Vozy se představí na autosalonu v Ženevě.

Vydáno: 7.2.2009

Vnější vzhled typů León a Altea modelového roku 2009 je stejně jako u čtvrté generace Ibizy a u nových vozů Exeo definován designérským konceptem Arrow Design.

Z ladných křivek nyní vystupuje nová maska chladiče s menším logem značky SEAT a výrazněji stylizovaným chromovaným rámečkem. Nový výraz dodávají oběma typům také větší čelní světlomety. K dalším modifikacím patří nově tvarovaná vnější zpětná zrcátka na předních dveřích a atraktivní kola.

Lepší výhled z vozu by mělo zajistit větší zadní okno, které si vynutilo odpovídající úpravy designu zadního výklopného víka a zadních svítilen. V interiéru se změny dotkly přístrojové desky, středové konzoly, výplní dveří a materiálů.

Na vrcholu řady zážehových motorů nyní stojí výkonný čtyřválec 2.0 TSI (155 kW/211 k), významnou inovací u vznětových jednotek je zavedení technologie common rail pro motor 2.0 TDI (125 kW/170 k). Ještě výkonnější agregáty pak nabídnou sportovní modely Cupra.

Kromě toho dostaly všechny verze vybavené automatizovanou dvouspojkovou převodovkou DSG, která je nyní k dispozici v sedmistupňové verzi také pro motor 1.8 TSI/160 k,  pádla na volantu pro manuální sekvenční řazení.

Uvedení nových modelů León a Altea na český trh je plánováno na počátek léta, ceny zatím nejsou stanoveny.

Zdroj: TZ Seat
Foto: Seat

Galerie