Seat Ibiza získal prestižní cenu za design

Nový model španělské automobilky, Seat Ibiza, získal v prestižní soutěži Red Dot nejvyšší ocenění za design v kategorii Product Design 2009. Design je jednou z nejdůležitějších oblastí, na něž Seat klade důraz u svých nových modelů. Nová Ibiza, dílo týmu vedeného šéfdesignerem Lucem Donckerwolkem, zaujala svým dynamickým šípovitým designem, výraznou chromovanou přední maskou a robustní přídí.

Vydáno: 24.3.2009

SemNový Seat Ibiza uspěl v oblasti designu, když předčil všechny své konkurenty a získal v Německu prestižní mezinárodní ocenění “Red Dot Award” v kategorii Product Design 2009. Verze Ibiza SC obdržela „Red Dot” za vynikající kvalitu provedení, zatímco pětidveřová Ibiza dostala nejvyšší ocenění „Best of the Best” za vysoce kvalitní design. 

Prestižní mezinárodní designovou soutěž Red Dot Design Award vyhlašuje každoročně německé Design Centrum Severní Porýní – Westfálsko (Design Zentrum Nordrhein Westfalen), jedna z nejstarších a nejrespektovanějších designových institucí v Evropě. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 3 231 produktů ze 49 zemí v 17 kategoriích.

U nové Ibizy ocenila sedmadvacetičlenná porota inovativní prvky, funkčnost, kvalitu, ergonomii a šetrnost k životnímu prostředí. Získaná trofej, Red Dot, je mezinárodně uznávaným mezinárodním označením produktů s designem nejvyšší kvality.

patří text článku

Text: TZ Seat, redakce
Foto: ZaVolantem.cz

Galerie