Seat Ibiza FR: slabší Cupra se objeví v Barceloně

To, co u Audi znamená označení RS, znamená u Seatu slovíčko Cupra. Obdoba slabšího vydání S nese ve Španělsku jméno FR. A právě toto označení ponese novinka, která se představí na autosalonu v Barceloně. Světu se poprvé ukáže o něco slabší, ale stále dostatečně sportovní Ibiza FR. 


Vydáno: 19.4.2009

Pod kapotou je opět stará známá jedna-čtyřka TSI, ale oproti verzi Cupra (180 koní) bude mít pouze 150 koní. Motor bude spolupracovat s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou. V případě automatu se jedná o DSG se dvěmi spojkami a řidič má možnost řadit také pádly pod volantem. Oproti běžné Ibize SC s motorem 1.6, kam se tato převodovka také dodává, bude mít sportovnější charakter. Zrychlení z nuly na 100 km/h zvládne tento vůz za 8 sekund. Nic víc zatím není známo. 

Zajímavou novinkou, kterou bude Ibiza FR využívat je systém XDS. Jedná se o jakousi náhradu za mechanický diferenciál se zvýšenou svorností. Pomocí stabilizačního systému je přibrzďováno kolo, které ztrácí trakci. Upraven byl také podvozek. 

Na pohled se verze FR liší jinými nárazníky, odlišná je maska chladiče orámovaná chromem, zpětná zrcátka jsou stříbrná a vzadu se objevila dvojitá koncovka výfuku. Kola velikosti 17“ jsou stejná jako v případě ostrá Cupry. Interiér má nová sportovní sedadla, přepracovaný volant a přístrojový štít. Vše doplněno logem FR. Vůz bude k vidění v Barceloně od 9. do 17. května.  

 

Text: Redakce
Foto: Seat

Galerie