Seat Ibiza Cupra: španělské GTI

Automobilka Seat vždy sázela na design a emoce u svých modelů. Pod taktovkou VW koncernu uvádí Seat své vlastní GTI nabité technologií a rozhodně vyvolávající emoce a to již na začátku nového roku. Pod kapotou nové Seat Ibiza Cupra najdeme benzínový motor známý z VW Polo GTI.

Vydáno: 10.11.2012

Motor o obsahu 1,4l přináší autu 180 koňských sil při maximálním točivém momentu 250Nm. Z 0 na 100 km/h umí španělské GTI pod 7 sekund, přesněji za 6,9s a nejvyšší dosažená rychlost Seat Ibiza Cupra leží na 229 km/h. To vše zvládne při kombinované spotřebě 5,9l na 100km.

K image nové Seat Ibiza Cupra patří masivní spoiler a prahy, difuzor a vysoce lesknoucí vnější zpětná zrcátka. Dále pak přináší sériové bi-xenon světla a LED světla pro denní svícení. Zadní světla jsou opět postavené LED technologii. Volitelně je možnost výbavy se sportovními brzdami. Sportovně se tváří i interiér. Masivní řadící páka, sportovní sedačky volitelně v kůži. To vše má řidiči přinést ten pravý pocit ze sportovní jízdy. Cena bude začínat na 23.000 EUR.

Text: Redakce
Foto: auto-news.de

Galerie