Seat Exeo Sport Tourer: Audi A4 Avant na španělský způsob

Uvnitř video: Audi A4 minulé generace převlečené do kabátu značky Seat bylo světu představeno na podzim v Paříži. Nadcházející setkání automobilek v Ženevě přinese další provedení modelu Exeo. Tentokrát to bude automobil s názvem Exeo ST, tedy Sport Tourer. A kdo by to byl řekl, jako základ posloužilo Audi A4 Avant. 

Vydáno: 11.2.2009

Prakticky jediným rozdílem mezi sedanem a verzí Sport Tourer je o něco delší karoserie a samozřejmě větší zavazadlový prostor. Na délku povyrostl Seat Exeo na hodnotu 4666 mm a do zavazadelníku se v tomto případě vejde náklad o maximálním objemu 442 litrů. 

V nabídce pro Sport Tourer budou tři benzinové motory a dva vznětové motory. Vše samozřejmě koncernové. Pro příznivce zážehových agregátů jsou připraveny přímovstřikové přeplňované motory o objemu 1,6 l (102 k), 1,8 (150 k) a 2,0 (200 k). Paleta vznětových motorů obsahuje dvě verze dvoulitrového common-railu (143 a 170 koní). Standardem je pak filtr DPF. 

Vše spolupracuje s manuální šestistupňovou převodovkou. Stejně jako verze sedan, i Sport Tourer nabídne tři úrovně výbavy: Reference, Style a Sport. 

Text: Redakce
Foto: Seat

Galerie