Seat Exeo, nový sedan střední třídy, byl předčasně odhalen

Připravovaný nový model Seatu, který se má začít prodávat už příští rok, byl odhalen dříve, než si to asi španělská automobilka přála. Pohled na něj poskytly stránky světové organizace pro ochranu duševního vlastnictví. Už na první pohled je jasná inspirace koncernovou technikou. Seat Exeo tak bude v podstatě upravená Audi A4 předešlé generace.

Vydáno: 26.8.2008

Uvedení nového modelu má znamenat nový milník v historii automobilky, která tímto opouští svou současnou designovou koncepci. „Jméno Exeo vyjadřuje pokrokovost, sílu a technologickou vyspělost, oznamuje mimořádnost a připomíná jízdní zážitky,“ uvedl už dříve Seat ve své tiskové zprávě.

To ovšem neznamená, že by Seat zanevřel na své stávající modely. „Nové jméno se odlišuje od všech ostatních současných názvů Seatů a znamená začátek nové éry, která značku katapultuje do nového segmentu. Úspěšná jména stávajících modelů budou zachována,“ pokračuje zpráva.

Sedan střední třídy Seat Exeo má konkurovat vozům jako Opel Insignia, Citroën C5, Ford Mondeo nebo Renault Laguna, ale i koncernovému kolegovi, Škodě Superb. Měl by se začít prodávat už příští rok a je tedy možné, že se představí už na říjnovém autosalonu v Paříži.

Text: Redakce
Foto: wipo.int

Galerie