Seat Alhambra: španělský Sharan přijde na podzim

Po dlouhé době přichází nová generace španělského MPV Alhambra. Ta, stejně jako tomu bylo u předchozího provedení, jde ve stopách Volkswagenu Sharan. Oba dva sourozenci jsou o poznání větší, dostali lepší výbavu a samozřejmě také moderní motory. Na tuzemský trh dorazí Alhambra letos na podzim.

Vydáno: 20.4.2010

Seat Alhambra je dlouhý 4,85 m, což představuje v porovnání s předchozí generací nárůst o celých 22 centimetrů. To se samozřejmě příznivě projevilo na prostoru pro posádku a rázem se toto španělsko-německé MPV stává jedním z největších ve své kategorii. Tři řady sedadel jsou samozřejmostí, v základním uspořádání je k dispozici 885 litrů pro zavazadla, po zapuštění sedaček do podlahy lze převážet až 2297 litrů.

Právě systém manipulace s druhou a třetí řadou představuje jednu z novinek. Díky němu se sedadla nemusí vyjímat ven, ale uklidí se do podlahy a jsou tak kdykoliv připravena k opětovnému použití. Přístup do interiéru nově obstará dvojice posuvných dveří. Pokud si to zákazník bude přát, pak může jejich otevírání a zavírání obstarat elektromotor.

Pod kapotou budou výhradně motory TDI a TSI. Zážehové jednotky disponují výkonem 150 a 200 koní, dvojice dieselů pak nabídne 140 a 170 koní. Už v základních výbavách najdou budoucí majitelé ABS, ESP, systém Start/Stop a zařízení pro rekuperaci energie během brzdění. Za příplatek lze dostat také dvouspojkový automat DSG, bi-xenonové světlomety, asistent dálkových světel, parkovací asistent vybavený zadní kamerou, panoramatickou střechu, třízónovou klimatizace a nebo už zmiňovaný pohon bočních dveří.

Výrobu obstará závod v portugalské Palmele, na český trh se Seat Alhambra dostane letos na podzim.

Text: Redakce
Foto: Seat

Galerie