Scorpion Motorsports Prodigy: motorka nebo formule?

Zažívali jste někdy dilema, co si vzít z garáže na víkendovou projížďku? Buď tu byl váš nadupaný sporťák, který poskytoval výkon a pohodlí stability na čtyřech kolech, nebo jste tu měli ostrou motorku, které nastřelí do žil spoustu adrenalinu, ale už lehčí karambol vás pošle do nemocnice. Teď je tu Scorpion Motorsports Prodigy, aby vyřešil váš problém.

Vydáno: 23.2.2009

Scorpion Motorsports Prodigy patří do té malé kategorie sportovních vozidel, kam zapadá třeba otevřený KTM X-Bow nebo britský Ariel Atom. Americká raketa se ale od nich odlišuje v jednom základním a podstatném faktu. Vzadu má pouze jedno kolo. Přesto jeho výrobci tvrdí, že bude ještě více stabilnější. Dokonce tak, že v zatáčce vygeneruje přetížení 1,5g.

A že to nebude žádný louda, dokazuje také motor, který má pod svou miniaturní kapotou. Jde totiž o modifikovaný agregát z motocyklu Suzuki Hayabusa, který patří k nejrychlejším strojům na světě. Není se proto čemu divit, že Scorpion Motorsports Prodigy zvládne stovku za 3,3 sekundy. Za 40 tisíc dolarů (900 tisíc korun) docela slušná záležitost, co říkáte?

Text: Redakce
Foto: Scorpion Motorsports

Galerie