Saab 9-5: první sada fotografií luxusního sedanu

Luxusní sedan Saab 9-5 to nemá se svým nástupem právě nejlehčí. Jeho první verze vyjela na silnice už v roce 1997. Nová generace se měla představit loni, nakonec se ale vše posunulo kvůli finančním potížím. Konečně se ale zdá, že je model na cestě. Alespoň to tak vypadá z první série fotografií.


Vydáno: 23.7.2009

Je tedy už potvrzeno, že Saab 9-5 se oficiálně představí na letošním autosalonu ve Frankfurtu. Fotografie, které máme k dispozici, ukazují, že se nová generace nechala inspirovat tou předchozí. Na exteriéru i uvnitř najdeme často užívané tvary švédské automobilky.

Saab 9-5 bude stát na platformě koncernu GM nazvané Epsilon II, tedy na té samé, jako bratrský Opel Insignia. Saab má být ale prémiovou značkou, proto se dočkáme úprav odpružení i řízení. Vůz bude mít rozvor 2840 mm, což je o 140 mm více, než současný Saab 9-5. Celková délka velkého sedanu bude přes 5 metrů.

Pod kapotou Saabu 9-5 by se měla objevit celá paleta motorů GM. Počínaje naftovými i benzínovými čtyřválci po přeplňovaný V6 o objemu 3,6 litru s výkonem 350 koní. Hovoří se i o hybridním motoru. Vozy se budou vyrábět ve fabrice Opel sídlící v německém Rüsselsheimu.

Text: Redakce
Foto: Saab

Galerie