Saab 9-5: další sada fotografií. Tentokrát už oficiálně

Jak jsme předpokládali, po sérii neoficiálních snímků to Saabu netrvalo opravdu dlouho a rozhodl se nám ukázat i oficiální záběry. Ty jsou mnohem detailnější a odhalují zajímavé prvky. Luxusní limuzína ze severu se světu na živo představí na autosalonu ve Frankfurtu.

Vydáno: 30.7.2009

Na nových fotografií je do detailu vidět například řešení LED svítilen vpředu i vzadu u vozu. Zajímavá jsou také zpětná zrcátka netradičního tvaru. Co je ale ještě důležitější je pohled dovnitř. Některé snímky ukazují, že se budeme moci těšit opravdu na luxusní výbavu a materiály.

Saab 9-5 bude stát na platformě koncernu GM nazvané Epsilon II, tedy na té samé, jako bratrský Opel Insignia. Saab má být ale prémiovou značkou, proto se dočkáme úprav odpružení i řízení. Vůz bude mít rozvor 2840 mm, což je o 140 mm více, než současný Saab 9-5. Celková délka velkého sedanu bude přes 5 metrů.

Pod kapotou Saabu 9-5 by se měla objevit celá paleta motorů GM. Počínaje naftovými i benzínovými čtyřválci po přeplňovaný V6 o objemu 3,6 litru s výkonem 350 koní. Hovoří se i o hybridním motoru. Vozy se budou vyrábět ve fabrice Opel sídlící v německém Rüsselsheimu.

Text: Redakce
Foto: Saab

Galerie