Rolls Royce Saddáma Husajna je na prodej za 5,5 milionu

Na internetové aukční síni eBay se objevil k prodeji luxusní kabriolet Rolls Royce, který patřil iráckému diktátorovi Saddámu Husajnovi. Auto nabízí jistý Steven Brown, který vozy prodává v britském hrabství Surrey. Kabriolet Rolls Royce Corniche z roku 2001 si cení na celých 185 tisíc liber, tedy v přepočtu asi 5,5 milionu korun.

Vydáno: 1.8.2008

Potřebnými dokumenty je současný majitel schopen doložit, že vůz opravdu patřil popravenému iráckému diktátorovi.

Auto má najeto pouhých 900 kilometrů. Do výbavy patří například vyhřívaná sedadla potažená hnědou kůží a obšitá červenu nití. Nechybí CD přehrávač s měničem nebo automatická klimatizace.

Podle majitele se už ozvalo několik zájemců. Jeden z nich, nejmenovaný americký kolonel, už má pro auto dokonce připravenou poznávací značku s nápisem „SADDAM“.

„Vůz jsem koupil přes přítele na aukci, kterou uskutečnily irácké úřady,“ vysvětluje původ vozu prodejce. Pokud se aukce na eBay vydaří, nabídne i další diktátorovy vozy. Má prý k dispozici stejný Rolls Royce Corniche, akorát v barvě Royal Blue s krémovými potahy a modrou nití. Vůz najel 1900 kilometrů.

Prodejce vozů nyní usiluje také o limuzínu Maybach, kterou Saddám Husajn nechal vyložit třiadvaceti karátovým zlatem. Neměl ji ale už šanci řídit, protože byl mezitím dopaden a odsouzen k smrti.

Text: Jan Markovič (autor publikoval článek také na serveru iHNed.cz)
Foto: ebay

Galerie