Rolls-Royce Phantom Coupé: Stačí dvoje dveře

 Britská automobilka pro aristokraty Rolls-Royce představí na autosalonu v Ženevě nový model. Phantom Coupé se zaměřuje na boháče, kteří si rádi řídí svůj vůz sami. Stejně jako jeho dvojče Drophead jim k tomu poskytne královský komfort a vysoce výkonný motor.


Vydáno 18.2.2008

Nový model rozšiřuje nabídku Phantomů. U Rolls-Royce začali velkou limuzínou, následoval luxusní kabriolet a teď poslední co chybělo – coupé.

To by se mělo lehce ovládat, ale přitom poskytovat dostatečnou sílů v jízdě. O to se postará dvanáctiválcový svalovec o objemu 6,7 litru, který pod kapotou vyprodukuje 338 kW, aby je převedl na kola s pevný středem pomocí masivního točivého momentu 720 Nm.

Budoucí majitelé se mohou těšit na všechny lahůdky, které modely Phantom přináší. Jde například o dveře otvírající se na starý způsob proti směru jízdy. Navigace se schová do bohatě vykládané palubní desky a soška Spirit of Ectasy se při vyšších rychlostech propadne do masky chladiče, aby pak opět slavnostně vystoupila, když budete majestátně projíždět centrem Londýna.

Text: Redakce
Foto: Rolls-Royce

Galerie