Rolls-Royce Ghost: létající koberec z Anglie

Rolls-Royce představil Ghosta v omezené edici Tisíce a jedné noci. Rolls-Royce Bespoke program nabízí zákazníkům této britské luxusní značky přizpůsobit si auto dle vlastních přání. Aby Rolls-Royce ukázal co všechno je možné, vydává omezenou edici Ghosta Tisíce a jedné noci.

Vydáno: 21.11.2012

„One Thousand and One Nights“- Ghost má dvoubarvé lakování. Podél bočního pohledu se nachází „Coachline“. V pozadí se pak skrývá ručně malovaná ozdobná linie, v níž jsou arabské ornamenty a nápis „Tisíce a jedna noc“ v arabštině. Limitovaná série Rolls-Royce Ghost je představena ve třech realizacích. Každý vůz zachycuje světoznámý pohádkový motiv „Tisíce a jedné noci“.

První auto má lakování ve dvou speciálně vyvinutých barvách „Desert Dusk“ a „Desert Dawn“. Barvy představují východ a západ Slunce v poušti. Jako autosalon, na kterém bude pohádkový Ghost představen, byl vybrán Sharjah International Automobile Show (28. 11. bis 1.12.2012) ve Spojených Arabských Emirátech. Druhá a třetí realizace vozu přijde v prvním a třetím kvartálu roku 2013. Bližší informace nejsou zatím známy, ale cena Rolls-Royce „One Thousand and One Nights“- Ghost se bude pohybovat kolem 300.000 EUR.

Text: Redakce
Foto: auto-news.de

Galerie