Rolls-Royce Ghost: desítky oficiálních fotografií

Ještě před oficiální premiérou, která proběhne za týden na frankfurtském autosalonu, se Rolls-Royce rozhodl zveřejnit desítky fotografií sériového modelu Ghost. Se svou menší velikostí a silnějším motorem než u Phantomu, bude tahle limuzína bezesporu lepším řidičským zážitkem. A to nám jde především.


Vydáno: 7.9.2009

Už víme, že pod kapotou najdeme velmi silný motor, jak bývá u Rolls-Royce zvykem. Přeplňovaný V12 o objemu 6,6 litru s výkonem 373 kW, tedy rovných 500 koní. Přestože bude Ghost levnější než Phanotm, výkonem ho bude menší sourozenec převyšovat. Navíc se o řazení postará perfektní 8rychlostní automat ZF.

Rolls-Royce Phantom měří na délku přes 5,8 metru. Rolls-Royce Ghost ale bude dlouhý „jen“ 5399 mm, široký 1948 mm a vysoký 1550 mm. Dostatek místa pro pět cestujících uvnitř by měl poskytovat královský rozvor 3295 mm. A je jasné, že nyní nepůjde hlavně o pohodlí na zadním sedadle, ale o zážitky za volantem.

Nyní jsou k dispozici oficiální fotografie, které potvrzují naše očekávání, že rozdíl mezi konceptem Rolls-Royce 200EX (představeným letos v Ženevě) a sériovým vozem jsou minimální. Jako obvykle bude auto hýřit luxusem a dokonalými materiály.

A to vše za poloviční cenu oproti Phantomu! Ta by se měla pohybovat mezi 4 až 5,5 miliony korun. Postaví se tak proti Bentley Continental, nejvybavenějším Audi A8, BMW řady 7, Mercedesu-Benz S nebo Lexusu LS.

Text: Redakce
Foto: Rolls-Royce

Galerie