Rodina opět pohromadě. Nové Audi A2, A3 a A1 Cabrio

Není tomu dlouho, co německá značka Audi vdechla život nejmenšímu z rodiny svých vozů, drobnému Audi A1, a už příští rok se chystá uvést tenhle model ve verzi Cabrio. Plány na rozšíření rodiny tím ovšem pro Audi rozhodně nekončí. V dalších letech se dočkáme vzkříšení rodinného Audi A2 a počítá se také se sporťákem A3, postaveném na platformě Volskvagenu Golf.

Vydáno: 18.8.2010

Audi A1 je roztomilé městské auto, které navíc umí dobře jezdit. Když odmyslíte neuvěřitelně nudný interiér, je to jedno z nejlepších přibližovadel současnosti. Fiat 500 je sice stylovější, ale vlastní nespolehlivost ho zadupává hluboko pod Audi. Německá automobilka se svoji přísnou nenápaditost snaží řešit, alespoň zdánlivě, a tak už na příští rok chystá uvést do prodeje A1 Cabriolet.

Skládací střecha stylového Audi by měla být údajně vyrobena z několika vrstev, které zaručí lepší odhlučnění při jízdě a zároveň dovolí její rychlé složení. Cabriolet byl zbaven obou zadních sedaček, proto pravděpodobně zbyde místo i pro zavazadlový prostor.

Společně s Cabrioletem A1 uvede do autosalonů Audi také vzkříšený model A2. První generace A2 se začala vyrábět už v roce 2000, ale nesetkala se s prodejním úspěchem a Audi doufá, že to nový model napravý.

„Dvojka“ je postavena na platformě A1, ale jedná se o rodinné auto, které míří do rukou stylu-chtivých maminek a tatínků. Audi slibuje zajímavý vzhled – např. panoramatickou střechu – jdoucí ruku v ruce s kvalitou a vynikajícím dílenským zpracováním.

Největší hvězdou nováčků je ovšem bezesporu Audi A3. To se postaví na flexibilní platofmu koncernu VW MQB. Současná generace A3 chtěla být autem pro mladé, ale netrefila se. Auto nevzbuzovalo žádné emoce – nemělo šmrnc, bylo příliš usedlé. Jen další předražený Golf. Nová A3 ovšem slibuje lepší zítřky.

Už na první pohled chce konkurovat především BMW třídy 1 a to nejen vzhledem. Vedle klasické pohonné dieselové „jedna-šestky“ nabídne benzinové TFSI motory s objemy od 1,2 do 2 litrů a v přípravě je také ostrá verze S3 s více než 280 koňmi… 

Audi A3 se začne prodávat v roce 2012.

Text: Redakce
Foto a zdroj: AutoExpress.co.uk

Galerie