Rinspeed iChange: Rinderknecht pokračuje v čarování

Nebyl by to slavný Frank Rinderknecht, designér a zakladatel podivuhodné automobilky Rinspeed, kdyby se na domácím ženevském autosalonu nepochlubil s další převratnou novinkou. Tentokrát půjde o koncept nazvaný iChange – ekologický vůz, který se přizpůsobí své posádce.

Vydáno: 17.2.2009

Rinspeed je známá švýcarská firma, která každý rok do světa vypustí nějaký ten podivuhodný automobil. Už tu byl koncept sQuba, který se byl schopen potápět, nebo třeba průhledný roadster eXasis. Nyní se v Ženevě představí model iChange.

Rinspeed iChange se díky proměnnému interiéru dokáže přestavět z jednomístného sportovního roadsteru na třímístné kupé. Vše díky vyklápěcí skleněné střeše, která je samozřejmě odnímatelná. Rinspeed si zakládá na moderní ekologii a nastavení vozu je prvním krůčkem.

Těmi dalšími je pak hlavně hmotnost jen 1050 kg a pohon čistě na elektřinu. Opět, podle vzdálenosti si může řidič zvolit, jak velké baterie s sebou poveze. Zároveň může k dobíjení posloužit i příruční solární panel.

Rinspeed iChange je poháněn elektromotorem o výkonu 150 kW. Sílu na kola přenáší 6stupňová automatická převodovka. Frank Rinderknecht tvrdí, že Rinspeed iChange překoná stovku za 4 sekundy a dosáhne maxima 220 km/h.

Text: Redakce
Foto: Rinspeed

Galerie