Renault uvede nástupce modelu Vel Satis v roce 2011. Bude to Safrane?

Ještě nedávno se zdálo, že Renault Vel Satis, avantgardní zástupce vyšší střední třídy v kombinaci s MPV, skončí bez nástupce. Na trhu byl od roku 2001 a jeho výroba skončila loni. Nový Vel Satis ale vykročí úplně jiným směrem, bude to sedan. Vrátí se v něm Renault Safrane?


Vydáno: 15.4.2010

Dříve to vypadalo, že Vel Satis skončí bez nástupce. Dnes se ale ukazuje, že by mohl dostat následovníka, i když ne v podobě, na jakou jsme byli zvyklí v tomto desetiletí.

Renault totiž zřejmě znovu sáhne do portfolia své dceřinné korejské automobilky Samsung (jako v případě SUV Koleos), a využije model Samsung SM5, který vidíte na fotce pod tímto textem. Jeho třetí generace se právě začala prodávat a je to klasický sedan s délkou 4,9 metru.

Takže nástupce modelu Vel Satis nebude to žádné MPV, ale klasický sedan. Proto je dokonce možné, že se nový model přejmenuje zpět na Renault Safrane. Takže by to byl spíše návrat ke kořenům.

Pohon by měla zajišťovat zážehový V6, čekáme ale i naftové jednotky. Více se dozvíme příští rok. Představení se chystá na autosalon v Paříži 2011.

Text: Redakce
Foto: Samsung

Galerie