Renault Thalia dospěl, v nové generaci je krásnější

Francouzská automobilka Renault odhalila první fotografie nové generace úspěsného modelu Thalia. Tento levný sedan nižší střední třídy se změnil k nepoznání. Jak se oproti předchozí generaci změnil vzhled si můžete sami ověřit na přiložených fotografiích.

Vydáno: 24.8.2008

Renault Thalia přišla do prodeje už v roce 2001 a nikdy nepatřila mezi příliš hezká vozidla. I přesto si získala zákazníky svou příznivou cenou, slušnou výbavou, prostorností a širokou nabídkou motorů a mimoto také řadou akčních nabídek.

Novým vzhledem dal Renault Thalii do vínku nejen ladnější křivky, ale i několik ostřejších prvků. Oblé čelní světlomety se odkazují k většímu sedanu Laguna. Na fotografie nové Thalie se můžete koneckonců podívat sami hned pod článkem. My dodáváme, že nový design se povedl – rozhodně udělal Renault oproti předchozí generaci výrazný krok dopředu.

Ale to není vše, nový Renault Thalia nabídne nejen atraktivnější design. Rozměrově Thalia narostla na délku o 6 centimetrů na hodnotu 426 cm, výška bude 143 centimetrů. O nabídce motorů toho zatím mnoho nevíme, můžeme však odhadovat, že se pod kapotou objeví naftové i benzinové agregáty menších objemů, známé ze současné generace.

Další podrobnosti o novém Renaultu Thalia budou známy po zahájení autosalonu v Moskvě. Ten začne už 26. srpna.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie