Renault Laguna Coupé: oficiální fotografie a informace

Francouzský výrobce se rozhodl ještě rozšířit řadu nové Laguny. Po sportovní verzi GT přichází na řadu Coupé. Mělo by oslovit hlavně mladší generaci. Auto, které se poprvé objevilo ve Frankfurtu ještě jako koncept, míří do showroomu.

Vydáno: 26.5.2008

Renault poprvé odhalil Lagunu Coupé slavnostně v Cannes a v Monaku. Celkově se ale předvede až na podzim, kdy proběhne autosalon v Paříži. Už teď ale vypluly na povrch první oficiální fotografie doprovázené některými technickými daty.

Tak například se dočkáme dvou nových šestiválců. První o objemu 3,5 litru a výkonu 175 kW s maximálním točivým momentem 330 Nm. Pro příznivce nafty tu je šestiválcový dCi, který má jen o dva kW méně, zato točivý moment celých 450 Nm. Laguna zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za 7 sekund.

V nabídce je také nová převodovka – automat s označením AJ0. Ke standardu patří samozřejmě ESP, ABS a další elektronické stabilizátory.

Rozměry Renaultu Laguna Coupé jsou následující: na délku 4640 mm, šířka je 1830 mm, výška 1400 mm. Rozvor nabídne 2690 mm mezi nápravami.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie