Renault Koleos po faceliftu: mnohem hezčí

Kompaktní SUV ze stáje francouzské automobilky (a původem z dílny korejské značky Samsung) na evropském trhu díru do světa neudělalo. Po třech letech v nabídce ale přichází Renault se snahou o jeho vzkříšení, a to drastickou omlazovací kúrou. Ta se odehrála zejména na přední části Koleose, který má nově modernější kukuč, inspirovaný aktuálním designem značky a tedy podobající se například modelu Latitude.


Vydáno: 27.6.2011

Jak můžeme vidět na snímcích, změny se odehrály především na nejproblematičtější přední části vozu. Díky nové masce chladiče a oblejší liniím vypadá podstatně modernější. Renault vyměnil snad vše: blatníky, kapotu, čelní masku, nárazník, světlomety i vnější zpětná zrcátka. Zadní partie přitom zůstávají nezměněny.

Čtěte test: Renault Koleos 2.0 dCi: francouzsko-japonské překvapení

Modernizace však dotkla i pohonných jednotek, u nichž se snažili kontruktéři zejména snižovat spotřebu. Pod kapotou tak najdeme upravený motor 2.0 dCi (110 kW/150 k) s pohonem předních kol, i jeho výkonnější verzi s výkonem 127 kW (173 k). Oba motory se chlubí i nízkými emisemi.

Prodej modernizovaného Koleose odstartuje koncem tohoto roku.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie