Renault Clio S: dárek pro britské nadšence

Vždy tak trochu znesvářené národy spolu mají v poslední době dobré vztahy. Alespoň o tom svědčí speciální verze francouzského Renaultu Clio S, která je určena pouze pro britský trh. Ostrovní zákazníci dostanou speciální edici s jedním ze tří motorů v několika barevných provedeních.

Vydáno: 18.1.2010

Čím je Renault Clio S tak zvláštní? Na prodej je pouze ve třídveřovém provedení, zákazníci k němu dostanou pohledná bílá 16palcová kola, sportovní nálepky a černé, bílé, červené nebo modré lakování.

Sportovní naladění pokračuje i v interiéru. Tam dostala bílou barvou panel uprostřed a budíky v kapličce. Sedadla jsou ozdobena bílým prošíváním. Jen nás trochu zaráží, že na propagačních fotografiích je interiér s řízením na levé straně.

Pod kapotu jsou k dispozici tři pohonné jednotky. Základem je benzínový čtyřválec o objemu 1,2 litru a výkonu 75 koní. Naftu zastupuje motor 1.5 dCi s výkonem 86 koní. Kdo si chce užít opravdu sportovní svezení, ten vybere benzínový 1.2 Turbo s výkonem rovných 100 koní. Cena začíná v přepočtu na 330 tisících korunách.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie