Renault Clio dostal facelift: nový vzhled, motory i výbava

Stálicí francouzské automobilky Renault nejen na českém trhu je model Clio, kterého se během 26 let a čtyř generací prodalo přes 13 milionů kusů. Současná čtvrtá generace je na trhu od podzimu 2012, takže bylo na čase ho omladit. 

Současný Renault Clio byl v roce 2012 prvním nositelem nového vizuálního stylu značky Renault, který se od té doby stal společným poznávacím znakem všech modelů značky. Takže facelift ho nemohl úplně změnit, jen plasticky vylepšit – Renault ho doplňuje novými prvky, které vozu dodávají sportovnější charakter. 

Víc výbavy, nové laky a motory

Jak je dnes běžné, dostalo Clio LED diody pro denní svícení vpředu a pro svícení vzadu, doplněné značkou „full LED“, což jej řadí který jej řadí po bok nových modelů Espace, Kadjar, Talisman a nový Mégane, které jsou touto technologií již vybaveny. Kromě toho dostalo Clio nové laky karoserie, bude dostupné ve čtyřech barvách: červená Intense, šedá Titanium, bílá Nacré a modrá Iron. 

Renault nabízí také nové možnosti personalizace exteriéru a interiéru, sportovní vzhled jim pak mohou dodat volitelné pakety GT Line, které obsahují i sportovní přední sedadla. Rozšířena byla také nabídka parkovacích asistentů, která nyní zahrnuje i 360° parkovací senzory, zadní parkovací kameru a funkci automatického parkování Easy Park Assit.

Nové motory a v showroomech od září

No a nakonec jsou tu samozřejmě nové motorizace: jejich nabídku obohatí Energy TCe 120, přeplňovaný zážehový čtyřválec s výkonem 120 koní / 87 kW, a Energy dCi 110, přeplňovaná vznětová jednotka o objemu 1 461 ccm s výkonem 110 koní / 81 kW. Obě tyto motorizace jsou spojeny s manuální šestistupňovou převodovkou.

Vrcholem modelové řady jsou pak sportovní verze R.S. a R.S. Trophy s výkonem 200 koní / 147 kW, resp. 220 koní / 162 kW. Obě verze nesou na předním nárazníku nový charakteristický poznávací znak – přídavné světlomety R.S. Vision převzaté z koncepčního vozu Clio R.S.16.   

Jinak ale Clio zůstává v nabídce samozřejmě jako pětidveřový hatchback a jako kombi Grandtour. Na českém trhu obě verze, ale i ostré Clio RS a RS Trophy můžete objednávat od 1. srpna. První vozy budou k vidění u autorizovaných prodejců Renault v České republice v první polovině září 2016.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie