Renault Clio 20th Anniversary Edition: důvod k oslavě

Kompaktní hatchback Renault Clio je na světě už dvacet let. A na trhu za tu dobu zaznamenal pořádný úspěch. Prodalo se ho totiž na 10 milionů kusů. Jistě se s námi shodnete na tom, že není lepší oslava takového úspěchu, než vydání speciální edice Renault Clio 20th Anniversary Edition.


Vydáno: 13.2.2010

Speciální edice bude dostupná jak pro třídveřové, tak pro pětidveřové, kombi i ostré Clio RS. Od sériové verze ji snadno odlišíte díky velkému logu na B-sloupku, leskle černému lakování na předním nárazníku, upraveným zpětným zrcátkům a sešívané palubní desce. Uvnitř je také na několika místech logo 20th Aniversary Edition.

Speciální Renault Clio by se měl také pochlubit bohatou výbavou. Ta bude zahrnovat manuální nebo automatickou klimatizaci, tempomat, 80W audiosoustavu s připojením Bluetooth. Jednotlivé položky se můžou lišit podle státu, kde si vůz pořídíte.

Spučástí balíčku Renault Clio 20th Anniversary Edition musí být také speicální lakování. Základěm je barva Glacier White. Pokud dáváte přednost metalíze, pak vás potěší Grey Blue, Pearlescent Black, Platine Grey, Dyna Red nebo Cassiopée Grey. Verzi RS budou navíc zdobit litá kola Be Bop o velikosti 17 palců.

Renault Clio 20th Anniversary Edition se do prodeje dostane v březnu. K prodeji bude od 14.350 eur, tedy asi 372 tisíc korun. Verze RS začne na 24.700 eur (641 tisíc korun).

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie