Range Rover vyrobil milion aut. Slavil i Top Gear

Společnost Land Rover slaví vyrobení miliontého vozu Range Rover. Jubilejním vozem je Range Rover Autobiography v barvě Ultimate Black, který sjel z výrobní linky závodu v Solihullu. V této továrně se vyrábí Range Rover od června 1970, aktuálně ve své třetí generaci. Jubilejní milionté vozidlo věnuje automobilka dobročinné organizaci Help for Heroes.


Vydáno: 9.11.2010

Společnost Land Rover vyrobila miliontý vůz Range Rover v roce, kdy tato značka slaví i své čtyřicáté výročí. Dvojí jubileum oslavil ředitel společnosti Land Rover Phil Popham tím, že  miliontý Range Rover osobně odvezl do Londýna, aby jej předal dobročinné organizaci Help for Heroes. Na této cestě ho doprovázel konvoj příznivců a majitelů klasických vozů značky Range Rover.

Převzetí jubilejního vozu následně probíhalo v rámci pořadu Top Gear Live – miliontý Range Rover převzal světově známý moderátor Jeremy Clarkson, který je patronem organizace Help for Heroes.

Range Rover se v současnosti vyrábí ve své třetí generaci. Původní model s označením Classic se začal prodávat v roce 1970 a s řadou vylepšení a v mnoha variantách se nepřetržitě prodával po více než 25 let. Modelová řada P38a byla druhou generací a začala se prodávat v roce 1994. Nahrazena byla současným modelem v roce 2001.

Text: Redakce
Foto: Land Rover

Galerie