Range Rover Evoque: oživení konceptu LRX

Range Rover Evoque je k nerozeznání od nedávného konceptu LRX, což je dobrá zpráva: aspiruje tak na nejhezčí SUV na trhu. Kromě třídveřové verze, kterou vidíme na jediné uvolněné fotografii, má být dispozici i klasická pětidveřová karoserie. Evoque dostane pohon dvou nebo všech kol, naftový čtyřválec a možná i bude hybrid. Otevře Range Roveru nové trhy?

Vydáno: 2.7.2010

Nové SUV bude zaměřeno především na silnici, takže v základu ho potáhnou jen přední kola a pohon 4×4 bude k dispozici až za příplatek. Pod kapotou by mohl tlouct naftový čtyřválec o objemu 2,2 litru, a protože nejmenší a nejúspornější Range Rover chce být ekologickým autem (základní verze má mít emise do 130 g/km CO2), bude možná spojen s malým elektromotorem. Náročnější zákazníci ale nemusí zoufat, Range Rover Evoque nepochybně dostane i nějaký šestiválec.

Range Rover očekává, že díky menšímu (a úspornějšímu) modelu se dostane k novým zákazníkům. Přitom by ale ani „malý“ model neměl dělat luxusní automobilce ostudu. „Zákazníci ocení, že nové auto je po všech směrech prémiové, luxusní a velmi speciální, jako každý Range Rover,“ řekl Phil Popham, ředitel společnosti Land Rover.

Žádné další informace Range Rover neuvolnil, takže neznáme ani cenu. Dozvíme se je ale brzy, nejpozději na autosalonu v Paříži, kde se nový Range Rover Evoque oficiálně představí veřejnosti.

Text: Redakce
Foto: Range Rover

Galerie