Range Rover Evoque je i pětidveřový. Se stejnými rozměry

Nová modelová řada Range Rover Evoque se ještě ani nedostala na silnice, a už byla rozšířena o pětidveřovou variantu. Není to žádné překvapení, s „dospělou“ pětidveřovou karoserií se počítalo od začátku, ale teprve ve čtvrtek 17. listopadu ji Land Rover odhalí. Velikost ale zůstane prakticky stejná, jako u třídveřové verze.


Vydáno: 15.11.2010

Range Rover Evoque v pětidveřovém provedení podle výrobce „kombinuje výrazný design s výjimečnou všestranností a praktickým využitím rodinného vozu“.

Co to znamená? V pětidveřové verzi je Range Rover Evoque pochopitelně prostornější a nabízí praktičtější využití, přitom má být stále stejně atraktivní. Design se proto téměř nezměnil: délka i šířka zůstaly stejné, jen zadní část je o kousek vyšší (nárůst o 3 centimetry).

Uvnitř je ale víc místa, než by se podle nepatrných změn zvenku mohlo zdát. Cestující na zadních sedadlech mají o více než 50 mm více prostoru v oblasti ramen a k dispozici je jim i více prostoru nad hlavou. Zadní sedadla jsou homologována pro tři cestující, mají sklápěcí sedáky a kapacitu úložného prostoru lze rozšířit na 1445 litrů.

Pětidveřový model Range Rover Evoque má stejné motory jako třídveřová verze. Zákazníci mohou vybírat ze dvou turbodieselových motorů s obsahem 2,2 litru a výkonem 190 nebo 150 koní, případně sáhnout po benzinovém motoru Si4 2,2 litru s výkonem 240 koní. K dispozici je verze s pohonem předních i všech kol.

Range Rover Evoque se bude vyrábět v továrně Land Rover v Halewoodu ve Velké Británii, bude v prodeji ve 160 zemích po celém světě a termín dodání  je v létě 2011. Cena začíná na částce 35 000 eur.

Text: Redakce
Foto: Land Rover

Galerie