Limuzína pro nového prezidenta USA nese opět značku Cadillac

Už příští týden bude oficiálně uveden do funkce nový prezident USA, Barack Obama. To pro fanoušky motorismu není příliš zajímavá zpráva, ale spolu s ním nastupuje do služby nové pracovní vozidlo. Údajně se jedná o speciální verzi modelu DTS, ovšem platforma by měla pocházet z SUV Chevrolet Suburban.

Vydáno: 16.1.2009

Zcela samozřejmě výrobce “nevytroubí“ do světa všechny detaily o své novince. Karoserie je pancéřována, a to velmi bohatě. Přední sklo dostalo šířku přibližně 15 cm. Taková porce materiálu spolu s několikavrstvou karoserií samozřejmě váží hodně. V případě nové americké limuzíny by se mělo jednat o celkovou hmotnost osmi tun.

Rozhýbat takovýto “tank“ vyžaduje patřičný agregát. Měl by jím být osmiválec o výkonu 440 kW a kromě jiného dostane pro případ náhle potřeby rychle zmizet také vstřikování dusíku. Díky tomu může krátkodobě dosahovat výkonu 1000 k.

Cadillacem se vozil už prezident Bush. V roce 2001 dostal model Deville, o tři roky později nastoupila do služby limuzína na základě modelu DTS.

Text: Redakce
Foto: Cadillac

Galerie