PRVNÍ FOTO: Škoda Superb 3. generace už v únoru 2015

AKTUALIZOVÁNO: Nejlepší vůz značky Škoda všech dob – tak označuje nový Superb sama mladoboleslavská automobilka. Nová vlajková loď se představila na prvních oficiálních fotkách, i když jsou zatím s maskováním. I přes to je na nich vidět, jak moc se Superb třetí generace změní. A to brzy. Světová premiéra nového Superbu se odehraje v polovině února v Praze.

 

Nová Škoda Superb 2015 je zatím k vidění jen na fotkách s maskováním, i přes něj je ale vidět, kam se design posunul: k elegantnějším, majestáným tvarům, které připomínají koncernové limuzíny Audi. Nový Superb se prý dost inspiroval u povedené studie Vision C, maska chladiče má být téměř stejná, světla budou trochu decentnější.

Novinka bude, stejně jako nový Volkswagen Passat nebo Octavie, postavena na modulární platformě MQB. Bude širší než současná druhá generace Superbu, a i když na délku povyroste jen o cca 3 centimetry, rozvor se prodlouží na 2 836 milimetrů, tedy o výrazných 7,5 centimetru delší. To vše znamená, že Superb III bude ještě prostornější, než ten dnešní.

Pod kapotu se objeví klasická řada koncernových motorů, zatím se mluví ale jen o přeplňovaných čtyřválcích v objemech 1,4 až 2,0 litry s výkony od 120 do 280 koní. A v roce 2017 má přijít i plug-in hybrid, který bude využívat techniku z hybridního passatu (tedy 1.4 TSI 115 kW s elektromotorem s dalšími 80 kW), který má nahradit prestižní šestiválec.

Světová premiéra nového Superbu se odehraje v polovině února 2015 v Praze, v březnu se pak představí na autosalonu v Ženevě.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto, World of Car Fans

Galerie