První Aston Martin One-77 v rukách majitele

Už je tomu pár měsíců zpět, kdy jsme vás informovali o oficiální premiéře posledního modelu britské značky Aston Martin. Teprve nyní se však první ze série unikátních vozů dostává ke svému majiteli. Černý krasavec bude parkovat v Monte Carlu, jedné ze čtyř částí daňového ráje Monaka. Parkovací místo má hned vedle legendárního hotelu De Paris, kolem kterého vede závodní trať Formule 1.


Vydáno: 2.1.2011

Ačkovli se One-77 představil veřejnosti už na jaře loňského roku, teprve ke konci ledna  byl první ze 77 kusů modelové řady předán svému majiteli.

Ultimátní model z dílny Aston Martin dosahuje mimo jiné vedle ultimátních parametrů, také nebetyčné ceny. Ta se se všemi náležitostmi šplhá až k závratným dvěma milionům dolarů, tedy necelým 35 milionům korun.

Už teď je celá série rozprodána. O dalších plánech značky není zatím jasno. Produkce prvních 77 kusů by měla skončit s rokem 2011.

Jak je na první pohled jasné, One-77 drží fazónu značky Aston Martin. Zbytkem je ovšem autem z jiné dimenze. Celý vůz je sestavován ručně. Vyniká svojí exkluzivitou a použitými materiály. Pod kapotou mu pracuje zuřivý vidlicový dvanáctiválec o objemu 7,3 litru, který produkuje 560 kW (750 k).

Text: Redakce
Foto: Fqogil

Galerie