Průzkum: Nejlepší práci na světe má Jeremy Clarkson

Občas máme pocit, že některé průzkumy vždycky tak trochu „objeví Ameriku“. To je zřejmě případ i toho posledního, který nedávno proběhl ve Velké Británii. Šetření, kterého se zúčastnilo 1600 dospělých zjistilo, že nejlepší práci na světě má Jeremy Clarkson, hvězda motoristického pořadu Top Gear.

Vydáno: 23.10.2009

Opravdu, kdo by to byl řekl?! A zvlášť, když je průzkum prováděn ve Velké Británii, navíc jej zaštiťují firma Shell a britský motoristický magazín Auto Express. My s výsledkem můžeme je souhlasit. Kdo by si nenechal platit miliony za řízení supersportů a vyhazování starých křápů do povětří?

Podle výsledků průzkumu si každý třetí dotazovaný přál být na místě Jeremy Clarksona. Na druhé příčce se umístila Nigella Lawsonová (britská kulinářská expertka, publicistka a moderátorka), na třetí Bear Grylls, další televizní celebrita. Lidé se ale zmiňovali i o nám známějších jménech. Zazněli Simon Cowell, britská královna, Richard Branson, Cheryl Cole, prezident Barack Obama, David Beckham, J.K. Rowlingová, Hugh Hefner, papež…

Ještě zajímavější je zjištění, že Clarkson má vlastně podle veřejného mínění lepší práci, než všichni ostatní jmenovaní. A kdo má podle vás práci snů?

Text: Redakce
Foto: BBC

Galerie