Průměrného řidiče stojí pohoné hmoty v ČR dvacet tisíc korun ročně

Průměrný český řidič ročně natankuje do svého vozu pohonné hmoty v hodnotě kolem dvaceti tisíc korun. Při porovnání výsledků s daty z předchozích let se ukazuje, že i přes finanční krizi usedají čeští řidiči za volant stále častěji. Vyplývá to z průzkumu, který vytvořila agentura STEM/MARK pro Citibank.

Vydáno: 17.5.2010

Útrata průměrného českého řidiče se podle průzkumu pohybuje kolem sedmnácti set korun za měsíc. Přes 20 % respondentů uvedlo, že za pohonné hmoty v jednom měsíci utratí přes dva tisíce korun a 8 % řidičů se dostalo přes tří tisícovou hranici. Částka se rok od roku zvyšuje.

Podobné průzkumy si banky nechávají dělat, aby mohly svým zákazníkům nabídnout služby na míru, a aby zjistily jakým způsobem zákazníci fungují. Např. 40 % respondentů průzkumu uvedlo, že tankuje u nejbližší čerpací stanice, a stejný počet, že jezdí k nejlevnější ve svém okolí. Minimálně jedna třetina řidičů ovšem preferuje své zaběhlé značky a věrnostní programy, které pumpy nabízejí, a kde dostanou za načerpané litry dárky nebo slevu. Tato kategorie zaznamenala od posledního podobného průzkumu z roku 2008 největší nárůst.

Text: Redakce
Zdroj: Motožurnál

Galerie