Prototyp New Trabi se už připravuje

New TrabiZ původního modelu New Trabi, který byl představen na loňském autosalonu ve Frankfurtu, se stává skutečnost. Výrobou nového vozu pověřila bavorská modelářská společnost Herpa firmu IndiKar, která už připravuje první prototyp. V reálné velikosti bychom si tak mohli znovuzrození legendy užít už v roce 2009 – také ve Frankfurtu.


Vydáno: 31.1.2008 

Firma IndiKar prý chce vyrábět úsporný a zároveň pokrokový automobil. Herpa iniciativu „New Trabi“ odstartovala už loni, ale ještě neměla pro realizaci svého projektu vhodného partnera. Dalším úskalím se ukázala až příliš vysoká předpokládaná cena modernizovaného trabanta. Měl stát v přepočtu přes milion korun.

IndiKar však nyní tvrdí, že dokáže vyrobit levný pětidvéřový vůz, jenž by se prodával za 10 tisíc eur, tedy asi 260 tisíc korun. Bude však prý záviset na tom, kolik kusů se vyprodukuje v sériové výrobě.

Zatímco původní trabanty měly dvoutaktní motor, vůz pracovně nazývaný New Trabi bude mít moderní pohon s efektivním spalováním a bude šetrný vůči životnímu prostředí. „Bude jednoduchý, cenově příznivý a samozřejmě bude vyhovovat současným bezpečnostním a ekologickým standardům,“ tvrdí jednatel firmy Ronald Gerschewski.


Nového Trabantu se můžeme dočkat v roce 2009

„Vývoj bude odrážet přání a očekávání mnoha nadšených příznivců legendárního automobilu,“ říká zas manažer společnosti Herpa Klaus Schindler, jenž celý projekt inicioval.

Bavorská firma navíc na loňském frankfurtském veletrhu a prostřednictvím internetu oslovila 14 tisíc lidí, z nichž údajně 93 procent projekt podpořila. Lidé se rovněž vyslovili pro to, aby automobil stál zhruba 10 tisíc eur.

Legendární trabanty se vyráběly v saské fabrice VEB Sachsenring Automobilwerke ve Zwickau od listopadu 1957 do jara 1991. Firma IndiKar přitom sídlí jen zhruba šest kilometrů jižně od Zwickau, v obci Wilkau-Hasslau.

Zdroj: ČTK
Foto: Herpa

Galerie