Protoscar Lampo 2: má sportovní elektromobil budoucnost?

Uvnitř video: Na březnový autosalon v Ženevě míří nejen běžné značky, ale také o poznání exotičtější výrobci. Kromě jiných tam tak nejdete i projekt elektrického sporťáku Protoscar Lampo 2. Vůz je vybaven dvěma silnými elektromotory, slibuje sportovní svezení a hodně rychlé nabíjení. Bohužel, jako obvykle krátký dojezd.

Vydáno: 6.2.2010

Protoscar Lampo 2 je postaven na platformě Kappa od General Motors. Jde o stejný podovozek, jaký používala trojice Pontiac Solstice, Saturn Sky a Opel GT. Vůz ale vypadá hodně bizardně, skoro jako by vypadl z nějakého béčkového sci-fi filmu. Ale proč ne, pohon který nabízí má být přece také hudbou budoucnosti.

Pod kapotou modelu Lampo 2 se skrývají dva elektromotory pro přední a zadní nápravu, vůz má tedy v podstatě pohon 4×4. Jejich výkon je 260 kW, tedy 350 koní a maximum točivého momentu dosahuje hodnoty 600 Nm. Protoscar Lampo 2 tak zvládne překonat stovku za 5 sekund a maximálně uhánět až rychlostí 200 km.

Výrobce slibuje několik možností nabíjení, včetně režimu „fast charging“, kdy se baterie nabijí za 10 minut na dojezd 100 km. Při pěkném počasí budou energii dodávat také solární panely vozu. Problém je, že maximální dojez činí jen 200 km.

Text: Redakce
Foto: Protoscar

Galerie