Projekt ECODrive: hospodárná jízda ušetří firmám miliony

Společnost LeasePlan uspořádala minulý týden na mosteckém autodromu kurzy bezpečné a hospodárné jízdy spojené s testy, kdy si zákazníci mohou vyzkoušet a ověřit své schopnosti z hlediska úspory paliva na nejrůznějších automobilech. Projekt s názvem ECODrive ukázal zajímavé výsledky.


Vydáno: 9.9.2009

Podle údajů LeasePlanu většina řidičů využívajících služební vozidla nedbá na zásady ekonomické jízdy, nebo je prostě a jednoduše nezná. V době, kdy stále ještě probíhá finanční krize tak velké společnosti vlastnící vozový park celkem zbytečně přicházejí o nemalé částky.

Jako modelový příklad je uváděna Škoda Octavia s motorem 1.9 TDI. Pokud vlastní firma deset takových vozů a počítáme se spotřebou udávanou technickým průkazem, pak náklady na pohonné hmoty při nájezdu 40 tisíc kilometrů za rok představují přibližně 540 tisíc korun.

Hospodárnou jízdou lze dosáhnout částky o více než 100 tisíc korun nižší. Je jasné, že větší vozový park představuje větší úsporu. Při počtu jednoho sta automobilů se úspora nákladů dostává do milionových částek.

Firmy zbytečně přicházejí ročně o statisíce, a také proto jsme se rozhodli zařazovat do našich pravidelných akcí pro klienty na mosteckém autodromu a polygonu i tréninky hospodárné jízdy,“ dodal ředitel společnosti LeasePlan Martin Mitterwald.

Text: Lukáš Dittrich
Foto: Autor a LeasePlan

Galerie