Prodej vozů ve Velké Británii se snížil

Pro velkou Británii se letošní srpen stal v prodeji vozů nejslabším za posledních 12 let. Podle statistického úřadu britská ekonomika v současné době stagnuje a to se projevuje na trhu s automobily. Britský svaz výrobců a prodejců motorových vozidel SMMT uvedl, že takto nízký prodej vozů byl naposledy zaznamenán v roce 1996.

Vydáno: 8.9.2008

K nejprodávanějším značkám se ve Velké Británii řadí Ford, Vauxhall a Volkswagen. Česká Škodovka si na britském trhu drží stálou pozici. Mezi nejoblíbenějšími modely jednotlivých značek najdeme Ford Focus Vauxhall Corsa, Vauxhall Astra, Ford Fiesta, Volkswagen Golf.

Svou oblibu nacházejí také některé specielní značky, jako například Perodua či Proton. Jejich prodej se ale počítá měsíčně jen na desítky kusů a do celkové ekonomiky nijak výrazně nezasahují.

Meziroční pokles prodeje vozů v Británii se snížil o 18,6% a nyní se pohybuje na 63 225 prodaných vozů. Celkové snižování zájmu o automobily se ale projevuje i jinde v Evropě. S nižším odbytem se potýkají také v Německu, Francii a Itálii.

Text a foto: Redakce

Galerie