Pro ekologické milionáře: Rolls-Royce Ghost bude i hybrid

Dokážeme si představit, že mnoho milionářů by s plnou chutí sáhlo po chystaném Rolls-Royce Ghostu. Bojí se ale, že se na ně budou lidé dívat skrz prsty. Hlavně kvůli šílené spotřebě 6,2litrového V12, který jej pohání. Nuže, teď mají důvod se znovu zamyslet. Britský šlechtic vyjede také jako hybrid.


Vydáno: 9.11.2009

Protože Rolls-Royce Ghost sdílí platformu s BMW řady 7, spekuluje se o tom, že bude sdílet technologii s nedávno představeným BMW ActiveHybrid 7. Vůz si ponechá svůj stávající motor s výkonem 563 koní, ke kterému se přidá elektromotor. Ten dodá dalších 27 koní navíc. K dispozici bude automat ZF.

Limuzína bude mít v zavazadelníku li-ion baterie se zásobou energie v hodnotě 0,6 kW/h. To nebude stačit na to, aby Rolls-Royce Ghost jel pouze na elektrický pohon. Motor ale bude vozu pomáhat při zrychlení, které by mohlo být ještě lepší. Bude tu také systém start-stop. Hlavní důraz je ale kladen na spotřebu. Ta by se mohla snížit až o 15 procent oproti standardní verzi. Hybrid bude samozřejmě dražší.

Text: Redakce
Foto: Rolls-Royce

Galerie