Připravte si 5 milionů na nejdražší motorku světa

EcosseChcete pro sebe jenom to nej? Vadím vám, že zatímco automobily už běžně pokořují mnohamilionovou cenu, motorky zůstávaly pozadu? Pak je tu pro vás Ecosse Heretic Titanium. Pokud chcete vlastnit tento jedinečný stroj, připravte si 5 milionů korun.


Vydáno: 8.1.2008 

Co je na motorce, která na první (a velice vzdálený pohled) vypadá vcelku jako obyčejný naháč, tak zvláštního? Začneme pěkně popořadě, aby jste si nejprve mohli sednout a pořádně se vydýchat, než přijde výčet technických unikátů.

Tak předně motor. Jedná se o speciální v-twin s masivním objemem 2147 ccm a výkonem 207 koní. Takový svalovec by mohl s klidem utáhnout nejedno SUV a teď leží uprostřed stroje, který váží 192 kilogramů. Vystřelit motorku pořádně kupředu pomůže i kroutící moment 297 Nm. Kdyby majitel tohoto stroje omylem vjel na závodní dráhu superbiků, může si být jist, že bude první v cíli. A to nejméně o dvě kola napřed.

Bylo by ale pošetile se domnívat, že jen motor vypumpoval hodnotu Ecosse Heretic Titanium na rekordní sumu. Naše pozornost by se měla upínat k samotnému tělo dvoustopého klenotu. Jeho rám je totiž vyroben z titania (jak už mimochodem jméno stroje napovídá). Jde o jeden z nejdražších materiálů a jeho úprava je velmi nákladná. Zbytek těla tvoří stejně drahý kosmický materiál – karbon.

Švýcarské ručně vyrobené hodinky přeci ukazují nejlépe. A ručně vyrobený motocykl pak musí nejlépe jezdit. Toho se držel výrobce. Lidské ruce opracovávaly brzdy ISR i další části stroje. Kola vyrobená z karbonu mají za sebou také hodně potu.

Výrobci je jasné, že vás jeho exotický stroj odnose obrovskou rychlostí do jiného časoprostoru a vy se necháte unášet na vlně snů. Žádná zábava ale nemá trvat věčně. Abyste nezapomněli na své povinnosti (protože kvůli téhle motorce budete muset dlouho a tvrdě pracovat) dostanete ke každému modelu luxusní hodinky BRM. Mají sériové číslo shodné s motorkou.

Na závěr mám pro vás jedno doporučení. Nenechávejte svůj klenot stát na ulici. A myslím, že poutací řetízek ke sloupu veřejného osvětlení také nepomůže. Brzy si vás totiž najdu a tohoto přepychového krasavce si odnesu s sebou. I s tím sloupem.

Text: Pepa Nágl
Foto: Ecosse   

Galerie