Přichází záchrana pro Maybach. Pomůže mu Aston Martin

Dvě věhlasné značky se chystají na spolupráci. Britský výrobce luxusních sportovních aut Aston Martin jedná s koncernem Daimler o pomoci jeho nepříliš úspěšné luxusní značce Maybach. Ten se trápí ve stínu silné britské konkurence, navíc má problémy s montáží svých aut. S ní mu má pomoci Aston Martin, na oplátku by mohl dostat motory od Daimleru. Se zprávou přišly britské noviny The Financial Times.

Vydáno: 31.12.2010

Maybach v současnosti vyrábí luxusní limuzíny 57 a 62 (a odvozené modely Landauet a Guard). Jejich problémem ale je, že vycházejí z technického základu minulé generace Mercedesu-Benz třídy S. A je to na nich vidět. To je v porovnání s britskou konkurencí Bentley a Rolls-Royce trochu handycap, protože v téhle třídě se hraje nejen na maximální luxus, ale hlavně na osobitost.

Aston Martin je dnes poměrně úspěšným výrobcem sporťáků pro bohaté. V roce 2010 prodal celkem 6000 vozů, prodala se i většina ze 77 kusů jeho předraženého supersportu One-77. Spojení s takovým hráčem by Maybachu prospělo. Potřebuje pomoci s montáží svých aut, k čemuž by využil kapacity Aston Martinu.

Aston Martin by to ale samozřejmě nedělal nezištně. Podle britského deníku má totiž zájem o motory Daimleru, které by použil ve svých budoucích modelech. Novější a úspornější motory Aston Martin potřebuje, spoluprací s Daimlerem by se dostal ke kvalitním jednotkám Mercedes-Benz a ušetřil by peníze za vývoj.

Spekuluje se i o možnosti společných modelů pod oběma značkami. Uvidíme, co přinese rok 2011.

Text: Redakce
Foto: Maybach

Galerie