Prémiové letní pneumatiky: 3+1 tipy na novinky téhle sezóny

Pokud budete na začínající sezónu kupovat nové pneumatiky, tyhle tři novinky by neměly ujít vaší pozornosti: Pirelli P ZERO Corsa, Continental PremiumContact 6 a Bridgestone Turanza T001 Evo. Jestli ale potřebujete něco na svůj offroad, na konci přidáváme ještě jeden ultimátní tip.

Jestli právě vybíráte letní pneu na novou sezónu, určitě se rozhlížíte po internetu. Nabídka je dnes obrovská. Doporučujeme se podívat hlavně na prémiové značky, tedy Pirelli, Bridgestone, Continental, Goodyear, Michelin nebo Nokian. Pokud jezdíte sportovně nebo jste na cestě každý den, rozhodně se vyplatí investovat do jedné z nich, místo ekonomických letních pneu.

My vám dnes představíme tři, respektive čtyři novinky, které patří mezi úplnou špičku a které byste ve svém výběru určitě neměli přehlédnout.

Continental PremiumContact 6

Novinka od Continentalu navazuje na úspěšnou předchozí generaci, která sbírala ocenění, kde mohla. Nový Continental PremiumContact 6 se oproti páté generaci chlubí mnoha skvělými čísly: o 15 % vyšší životnost, o 3 % lepší odezva na řízení, menší valivý odpor o 5 % a hlučnost nižší o 10 %. Brzdná dráha zůstává stejná. 

Nutno podotknout, že už předchozí PremiumContact 5 byla jedna z nejlepších pneu na trhu. V loňském testu letních pneumatik 225/45 R17 německého ADACu vyhrála první místo v několika kategoriích, takže číslo 6 bude patřit opravdu k naprosté špičce.

Continental PremiumContact 6

Pirelli P ZERO Corsa

Touto sportovní pneumatikou chce Pirelli obouvat opravdu rychlá auta. Není divu, když při jejím vývoji využili inženýři značky materiály a technologie, které používají v motorsportu, takže plášť P ZERO Corsa je velice odolný, skvěle drží při zatáčení, v prudkém zrychlení i v brutálních rychlostech.

Pirelli s tímhle pláštěm získalo druhé místo v náročném testu letních pneumatik ADACu pro rozměr 225/45 R17 94 Y a na suchu překonalo dokonce skvělou PremiumContact 5 od Continentalu, o které píšeme výše.

Pirelli P ZERO Corsa

Bridgestone Turanza T001 Evo

Ani Japonci přes zimní sezónu nespali na vavřínech a ještě více vylepšili svůj plášť jménem Turanza T001. Novinka dostala označení Evo a chlubí se dokonalou přilnavostí na mokru a nízkým valivým odporem. 

V náročném testu letních pneumatik 195/65 R15 od ADACu získalo Evo krásné třetí místo, a na nejvyšších pozicích se tahle pneu umístila i v testech domácího autoklubu ÚAMK.

Bridgestone Turanza T001 Evo

Offroad tip: Nokian Rockproof

Nakonec jeden speciální tip, který opravdu není pro každého. Finský výrobce pneumatik pro letošní sezónu připravil novou offroad pneumatiku Nokian Rockproof, která se chlubí extrémní odolností v terénu.

Nokian svoji novinku připravil opravdu poctivě na to, aby ji mohly obouvat ta nejdrsnější terénní auta a aby projela všude, kam se řidič se svým offroadem odváží. Je vytvořena z nové speciálně vyvinuté směsi Nokian Rockproof Hybrid, která je dost tuhá na to, aby zabránila propíchnutím třeba o ostré kameny. Díky aramidovým bočnicím má Nokian Rockproof mimořádnou odolnost, takže ji nepoškodí ani velmi tvrdé nárazy. Testování probíhalo v dolech a lomech v Evropě a Severní Americe, aby plášť téhle letní pneu opravdu zvládnul jakýkoliv terén.

Nokian Rockproof

Pokud hledáte více inspirace, podívejte se na testy letních pneumatik, které se všem parametrům letních pneu věnují velmi podrobně.

Zdroj: Pneumatiky.cz
Foto: archiv

 

Galerie