Pražský hrad prodává služební Superby, můžete si je koupit i vy

Správa Pražského hradu se rozhodla odprodat služební vozy Škoda Superb 3.6 FSI 4×4 DSG, kterými jezdily státní návštěvy nebo pracovníci Hradu. Auta jsou v dobrém stavu a s průměrným nájezdem kilometrů. Odkoupil je autobazar Auto ESA, který je prodá svým zákazníkům za cenu 330 – 350 tisíc korun.

 

Konkrétně jde o černé vozy ŠKODA Superb II, 3,6 FSI 4×4 DSG, ve výbavové verzi Elegance. Počty ujetých kilometrů jsou průměrně vysoké, pohybují se v rozpětí 117.000 – 180.000 km a jsou doložené servisní knihou. „Vozy se pravděpodobně velice rychle prodají“, říká Tomáš Svoboda z bazaru Auto ESA, který vozidla odkoupil.

Služební Škody Superb využívalo ministerstvo vnitra pro státní návštěvy, nebo pracovníci hradního protokolu včetně kancléře. Někteří z nových majitelů tak pravděpodobně budou jezdit vozem, který vozil někdejšího kancléře Jiřího Weigla. Teoreticky v některém z vozů mohl usednout i prezident Václav Klaus, který však před podle svých slov „drncajícím“ Superbem dával přednost své služební Audi A8.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie