Praha chce posílat agresivní řidiče k psychiatrovi

Pokud řidiči v Praze spáchají přestupek a prokáže se, že riskovali, museli by postoupit vyšetření u psychiatra, psychologické testy a kurz sebeovládání. Museli by také zhlédnout film o následcích nehod. Tento návrh ředitele pražské záchranné služby Zdeňka Schwarze na novelu silničního zákona podpořil bezpečnostní výbor zastupitelů.

Vydáno: 19.5.2008

Návrh podle Schwarze směřuje zejména na část mladých řidičů, kteří si pořizují silné automobily a jezdí riskantně. „Řidičský průkaz by mohl být posuzován jako zbrojní průkaz,“ uvedl ředitel, který kandiduje za ODS do Senátu v Praze 1.

Vyšetření, testy a promítání filmu by museli podstoupit třeba lidé, kteří předjíždějí na nepřehledných místech se zákazem nebo se velmi rychle řítí přes přechody pro chodce. Schwarz uvedl, že jeho návrh je k diskusi a uvědomuje si, že nemusí být schválen.

Předseda bezpečnostního výboru Pavel Žďárský z ODS uvedl, že městská rada by se mohla návrhem zabývat už tento týden. Město by jej pak předložilo jako svou iniciativu. V současné době se chystá větší novela silničního zákona, který předloni zavedl bodový systém pro řidiče.

Zdroj: ČTK

Galerie