Praga se vrací. Česká značka představila závodní vůz R4

V novém závodním voze značky Praga (Praga R4) o víkendu na závodech super rychlých speciálů v belgickém SPA závodil jako jezdec týmu Race 4 Praga Daniel Landa. Závody v rámci seriálu Dutch Supercar Challenge GT proběhly ve dnech 25. a 26. 6. 2011.

Vydáno: 27.6.2011

V týmu Race 4 Praga na závodech ve SPA s Danielem Landou nastoupil Josef Peták, další posádku závodící ve voze Praga R4 tvořili Dick Květňanský s Martinem Sedlákem a v Pragovce závodil také Berry Van Elk. V prvním závodě se z Pragovek nejlépe umístil Berry Van Elk a to na 3. místě.

Závody Dutch Supercar Challenge se konaly na okruhu Spa-Francorchamps v Belgii. Délka okruhu přesahuje 7 kilometrů, rekord – nejrychleji zajeté kolo – zde drží již od roku 2002 Michael Schumacher.

Nový závodní vůz: Praga R4
S vozem Praga R4, zcela novým vozidlem vlastní konstrukce, opět tradiční a světoznámá značka Praga vstupuje na pole osobních automobilů. Vůz pohání osmiválcový motor o výkonu 520 koní přes šestistupňovou sekvenční převodovku a zadní nápravu.

 Díky masivnímu použití karbonu je celková hmotnost vozidla přibližně 800 kg. Hlavní předností Pragy R4 jsou skvělé aerodynamické vlastnosti. Praga R4 vyvolala v paddocku obrovský zájem, také díky svému nezaměnitelnému designu, jehož tvůrcem je Riccardo Pelizzato.

Text: Redakce/TZ Praga
Foto: Praga

Galerie