Potvrzeno: Nová auta policistům dodá Škoda

Tendr na dodávku až 3500 automobilů pro českou policii vyhrála Škoda Auto, která porazila další uchazeče Volkswagen a Renault. Mladoboleslavská automobilka požadovala nejnižší částku, zhruba 1,1 miliardy korun bez DPH.

Vydáno: 16.5.2008

Co se nabízené ceny týče, za škodovkou následoval Import Volkswagen Group s nabídkou 1,4 miliardy korun. Nejvyšší částku požadovala společnost Renault Česká republika, která ve své nabídce uvedla téměř dvě miliardy korun. Dodávka se týká nejen nových aut, ale také vybavení 14 servisních míst.

„Po několikahodinovém jednání dospěla hodnotící komise k závěru, že vítěznou nabídkou je nabídka společnosti Škoda Auto a.s.,“ uvedl ve zprávě zaslané do redakce iHNed.cz mluvčí Policejního prezidia ČR David Kubalák.

Smlouva s vítězem tendru by podle Kubaláka mohla být uzavřena v průběhu července 2008. Výběrové řízení začalo 28. března, kdy bylo zveřejněno v informačním systému veřejných zakázek. Firmy mohly podávat své nabídky do pátku 25. dubna.

Policie chce v letech 2008 až 2011 nakoupit 2800 až 3500 nových služebních vozidel. Celkem 1900 vozů by mělo být v policejních barvách, 900 civilních a u sedmi set se policie teprve rozhodne, zda budou označena. Jen letos chce prezidium koupit asi 700 nových vozů.

Text: Ondřej Leinert, Jan Černý (autoři publikovali článek také na iHNed.cz)

Galerie