Potvrzeno: Audi kupuje motocyklovou značku Ducati

Několik měsíců trvající spekulace jsou potvrzeny. Německá automobilka Audi bere pod svá křídla italského výrobce motocyklů Ducati. Značka je přitom v zisku, akvizice odstartuje okamžitě. Italská společnost se tak stane dvanáctou značkou Volkswagenu, který v současnosti přebírá také značku Porsche.

Vydáno: 19.4.2012

Český rozhlas s odvoláním na agenturu Reuters uvádí, že Volkswagen za koupi italského motocyklového výrobce zaplatí asi 860 milionů eur. Což je asi dvojnásobek obratu Ducati, přitom pro VW nejde o vysokou částku. Podle Českého rozhlasu jde tedy především o strategickou akvizici.

„Ducati je známé po celém světě jako prémiový výrobce motocyklů. Má dlouhou tradici ve stavbě sportovních motocyklů a velké znalosti ve stavbě výkonných motorů i lehkých konstrukcí. Jde také o jednu z nejziskovějších motocyklových značek na světě,“ uvedl Rupert Stadler, předseda představenstva Audi AG.

Ducati založili v roce 1926 Adriano a Marcello Ducatiovi v italské Boloni. Původně se věnovala výrobě součástek pro rádia, se stavbou motocyklů začala až v roce 1949. Firma dnes kromě domovské továrny v Boloni vyrábí své modely i v Thajsku. Zaměstnává 1100 lidí, kteří loni vyrobili 42 000 motocyklů, díky čemuž Ducati vykázala zisk ve výši 480 milionů eur.

Text: Redakce
Foto: Audi/Ducati

Galerie