Porsche Panamera jako kabriolet? Ne, to není vtip

Výrobce luxusních sporťáků ze Zuffenhausenu se bude v nejbližší době soustředit na nový levný model, který by značku Porsche zpřístupnil více lidem. Ale co pak? Magazín Autonews přichází se skoro potvrzenou domněnkou, že je ve vývoji Porsche Panamera Cabriolet. Tak to je něco!

Vydáno: 9.10.2009

Už příští týden se můžete na našich stránkách těšit na test Porsche Panamera Tubro. Když jsme trávili vzácné chvíle za volantem, ani ve snu by nás nenapadlo, že by šlo tuhle těžkou limuzínu převést na kabriolet. Jak se zdá, u Porsche jsou nohem více optimističtí.

Podle magazínu Autonews by mělo Porsche Panamera bez střechy také svézt čtyři cestující. Kvůli zachování tuhosti a zabránění kroucení karosérie bude mít ale jen jeden pár dveří. Porsche Panamera Cabriolet by mělo stát zhruba o 11 tisíc eur více, než současná limuzína ze Zuffenhausenu.

Kromě toho jsme se zároveň dozvěděli, že se v novém mega koncernu Porsche-Volkswagen platforma Panamery tak líbí, že o ní jeho manažeři uvažují i pro další značky. Mohla by se tak objevit pod značkou Audi nebo Bentley.

Text: Redakce
Foto: Fotomontáž 4WheelsNews.com

Galerie