Porsche chystá nový model. Bude se jmenovat Cajun

Porsche Cajun. Zvláštní jméno pro zvláštní auto. Německá automobilka nechce usnout na vavřínech a pro rok 2013 chystá novinku do svého portfolia. Porsche Cajun bude malé crossover coupé-SUV postavené na platformě Audi Q5. Porsche tak doplní  svoji nabídku, která zahrnuje řadu variací modelu 911, malé caymany či boxstery, rodinnou panameru a velké SUV cayenne.


Vydáno: 25.10.2010

Právě cayenne se stal nečekaně výdělečnou akvizicí tradiční německé značky. Automobilka vykročila v roce 2002 na neprobádané území a krok se jí podařil.

Další ránu tradicionalistům, ovšem opravdu velké zisky firmě, prinesl lety nástup „rodinného“ sedanu Porsche Panamera.

Porsche u obou modelů vsadilo na zaběhlé jméno, notnou dávku luxusu a hlavně sportovního ducha. Tato emulze funguje na majetné čtyřicátníky výtečně a proto se značka nebojí udělat další, podobný, krok.

Už za dva roky chce začít prodávat dvoudveřové coupé-SUV postavené na platformě Audi Q5.

Původní návrh pro čtyři dveře byl nakonec zamítnut. Ačkoliv by se automobil postavil přímo proti BMW X6, konkuroval by samozřejmě automaticky také velmi ziskovému cayennu a navíc byl mohl brát i potenciální kupce Q5. Vyhrál tedy koncept coupé.

Oproti Q5 bude mít ovšem cajun zmenšení rozvor i délku. Naopak bude širší. Vedle dnes už standardnich LED světlometů, můžeme čekat typicky luxusní interiér s dvěma malými sedačkami vzadu.

Cajun bude z počátku dodáván se čtyřmi pohonnými jednotkami. Na výběr budou dva motory benzinové – 2.0 TSFI, 176 kW a 3.0 TSFI, 215 kW – a dva dieselové – 2.0 TDI , 140 kW a 3.0 TDI, 195 kW.

Porsche musí vyřešit ještě jeden zásadní problém. Kde se budou vozy cajun montovat. Ačkoliv by se nabízela ingolstadtská továrna, kde se vyrábí Q5, nebude to kvůli její plné vytíženosti možné. Automobilka bude muset sáhnout pravděpodobně k nejdražší variantě – Hannoveru nebo Lipsku, kde se montuje panamera.

Text: Redakce
Foto a zdoj: AutoTip

Galerie