Porsche Cayenne TDI: první diesel oficiálně potvrzen

Porsche dlouho odolávalo a vzdorovitě tvrdilo, že do svých vozů nikdy nenamontuje nafotvý motor. Emisní limity ho ale přinutili nakonec přehodnotit své stanovisko. Podle prvních informací by se pod kapotou Porsche Cayenne mohl objevit V6 TDI z dílny Audi o výkonu 243 koní.

Vydáno: 18.6.2008

Porsche Cayenne TDI by se mohlo na trhu objevit poprvé už příští rok v březnu, původně se hovořilo dokonce o lednu 2009, ale uvedení faceliftovaného Boxsteru premiéru prvního naftového Porsche odsunulo.

Automobilka plánuje ročně vyrobit zhruba 15 000 aut. Cena by měla začínat v přepočtu na 1 375 000 korunách.

Dovedeme si představit, že v kombinaci s přestavbou N1 bude velmi oblíbeným podnikatelským všeumělem. Zvláště, když jeho kombinovaná spotřeba bude činit 9,9 litrů na 100 km. To ho v některých zemích ještě zlevní díky nižší sazbě DPH na auta s nižšími emisemi CO2.

Některé reakce na Porsche Cayenne TDI jsou až hystericky odmítavé. Nám ale na tom nepřijde nic špatného, zvláště v případě tohoto SUV, jehož uvedení na trh před mnoha lety znamenalo obdobnou paniku. Nakonec ale hrdinně zachránilo automobilku od úpadku.

Na nepříjemné otázky, zda se chystá třeba Porsche Boxster TDI, nebo to samé pod kapotou 911, zatím automobilka odpovídá jasné „ne“. Doufejme, že své postoje také nepřehodnotí, to si snad ani nikdo nedovede představit.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie