Porsche Cayenne TDI: na českém trhu už od února

Porsche na českém trhu rozšíří paletu pohonů svého SUV Cayenne nově o dieselový motor. Jako prnví ji uvede společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce značky. První zákazník by s novým Cayenne TDI mohl odjet už v únrou příštího roku.

Vydáno: 26.11.2008

Rozhodnutí o rozšíření nabídky motorů padlo na pozadí změny zákonných podmínek v evropských zemích, jejichž důsledkem je zvýhodnění vozidel s naftovým pohonem. Kromě toho vytvořil podíl Porsche v koncernu Volkswagen, jenž je celosvětově největším výrobcem moderních vznětových motorů pro osobní vozy, nové perspektivy pro odběr těchto agregátů.

„Věřím, že nový úsporný Porsche Cayenne s turbodieselovým motorem se
u zákazníků setká se stejně příznivým ohlasem jako jeho předchůdci. Celá modelová řada Porsche Cayenne, zahrnující pět různých modelů, se těší velké popularitě. To dokazují i prodejní výsledky. Od zahájení prodeje v roce 2003 si své majitele v tuzemsku našlo na 400 nových vozů,“ řekl Josef Roider, ředitel Porsche inter Auto CZ.

Porsche vybaví Cayenne třílitrovým turbodieselovým motorem V6 o výkonu 176 kW (240 k), který dodává dceřiný podnik koncernu VW Audi AG. Průměrná spotřeba vozu Cayenne Diesel činí 9,3 litrů na 100 kilometrů, zatímco emise CO2 jsou 244 gramů na kilometr. Točivý moment je 550 Nm.
 
Nové Porsche Cayenne s dieselovým pohonem bude nabízeno od února 2009 pouze v Evropě. Uvedení na další světové trhy se v současné době připravuje. Základní cena vozu s osvědčenou automatickou převodovkou Tiptronic-S v sériové výbavě bude 47 250 eur.

Zdroj: TZ Porsche
Foto: Porsche

Galerie