Porsche 911 Sport Classic: speciální vzpomínka na staré časy

Lidé v Zuffenhausenu připravují speciální edice svých vozů asi tak stejně dlouho, jako vyrábějí legendární sporťáky. Letošní autosalon ve Frankfurtu se také jedné dočká. Porsche 911 Sport Classic bude vzpomínkou na staré dobré časy, kdy 911 měla ještě na zádi „kachní ocas“. Rozhodně se máme na co těšit.

Vydáno: 3.9.2009 

Úprav speciální edice se ujala dvorní firma ve Stuttgartu Porsche Exclusive. Změnilo se toho hodně – je nová čelní maska s více prohnutým nárazníkem, speciální kola, šedé lakování se dvěma „rychlými“ pruhy a střecha uprostřed prohnutá do aerodynamického kanálku. A pak tu máme záď, se kterou poprvá vyjelo Porsche 911 Carrera RS 2.7. Prostě romantická vzpomínka na dávné časy. Úpravami prošel také interiér, který dostal novou barvu Espresso Nature a potahy.

Změny ale přišly také do motorového prostoru. Díky novému nasávání a dalším lehkým změnám se podařilo přidat šestiválcovému boxeru o 23 koní víc, výsledné číslo je tak 403 koní maximálního výkonu. K tomu přičtěte keramické brzdy pod paprsky 19palcových kol Fuchs a samozřejmě podvozkový systém PASM.

Porsche 911 Sports Classic se vyrobí pouze v omezené sérii čítající 250 kusů. Jejich cena bude začínat na 169.300 eur bez daně, tedy asi 4,3 milionu korun. To je poměrně hodně, ale myslíme si, že Porsche nebude mít problémy s odbytem.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie